درباره اسمارت آکشن

«اسمارت آکشن» مجموعه‌ای از شیوه‌های مختلف مزایده را به صورت آنلاین و در قالب سایت و پلتفرم ارائه می‌دهد و برای سایر خانه‌های حراج و گالری‌ها نیز امکان برگزاری مزایده را ایجاد می‌کند. ایده‌ی اولیه در خصوص این نوع از حراج آنلاین در سال 1396 طراحی شد و در نهایت در مهر ماه 1398 با ربات تلگرام مدل‌های گوناگونی از مزایده‌های آنلاین آزموده شده و اجرای نهایی پروژه در اسفند ماه 1401 شکل گرفت. سه مزایده‌ با عناوین «زیرو آکشن»، «مزایده‌ی گروهی» و«h24» نیز تا سال 1401 در این پلتفرم برگزار شده و هر کدام گروه مشخصی از خریداران و آثار هنری مزایده‌ را در برمی‌گیرد.
در مزایده‌ی «زیرو آکشن» آثار هنرمندان جوان با پایه‌ی قیمت صفر به مدت 3 الی 4 روز به مزایده‌ گذاشته می‌شود و فرصتی مناسب برای هنرمندان جوان محسوب می‌شود. تا بهار 1402، بیش از 200 اثر در این مزایده به فروش رسیده است.
در مزایده‌ی گروهی این مزایده‌ فرصتی مناسب برای مجموعه‌داران و گالری‌دارانی است که به دنبال فروش مجموعه‌ای از آثار هنرمندان پیشکسوت در مدت زمانی اندک هستند.
در «h24» در مزایده‌ی 24h فرصت خوبی برای فروش آثار مستر با رقمی بالا و ارزشی بالاتر از قیمت عرف وجود دارد. همچنین در این مزایده‌ها بازگشت رقم پایه به طور صد درصد به مالک اثر تضمین می‌شود. ا بهار 1402، 107 اثر در این مزایده به فروش رسیده است.
اسمارت آکشن با توجه به کمبود فضای حراج آنلاین به صورت رسمی و با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ی خریداران و تمایل‌شان به بازارهای مختلف خرید و فروش اثر هنری و امکان ایجاد بسترهای کافی برای علاقه‌مندان به بازار هنر پدید آمد.

حضور در حراجی