سوالات متداول

چگونگی خرید از اسمارت:

ثبت نام در سایت
برای خرید آثار در مزایده‌ی آنلاین در ابتدا با استفاده از کد معرف و شماره تماس اقدام کنید و سپس با تکمیل اطلاعات مربوط به احراز هویت ثبت نام را انجام دهید.

پرداخت دیپازیت
ممکن است شرکت در برخی مزایده‌ها نیازمند پرداخت دیپازیت (ضمانت پرداخت) باشد که لازم است از طریق ارتباط با بخش پشتیبانی پرداخت انجام شود و مستندات پرداخت به برگزار کننده حراج ارائه شود.

شرکت در مزایده
پس از تکمیل حساب کاربری‌تان و احراز هویت، می‌توانید برای مزایده مورد نظر خود درخواست دسترسی دهید زیرا تکمیل ثبت نام و پرداخت دیپازیت امکان دسترسی و شرکت در همه‌ی مزایده‌ها را فراهم نمی‌کند.

بید
شما به عنوان کاربر می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط اعلام شده برای هر مزایده به بید دادن و یا پیشنهاد قیمت در زمان مقرر اقدام کنید. بدیهی است که پس از اتمام زمان مزایده هر بید و پیشنهادی بی‌اثر خواهد بود.

شما به عنوان برنده‌ی حراج در پایان پس از پرداخت مبلغ نهایی (قیمت تمام شده‌ی اثر در مزایده و یا قیمت تمام شده‌ی اثر با کسر دیپازیت یا همان ضمانت پرداخت) اثر موردنظر را به همراه مستندات تاییدکننده‌ی اصالت آن اثر از مالک مزایده دریافت می‌کنید.

چگونگی فروش در اسمارت:

به طور کلی آثاری مناسب ارائه در مزایده‌ها هستند که گروهی از خریداران متقاضی آن‌ها باشند تا در این راستا آثار به شیوه‌ی رقابتی بین آن‌ها فروخته شود. از همین رو آثار منتخب در مزاید‌ه‌ها از میان آثار هنرمندان شناخته‌شده‌ای که فروش بالایی دارند و اغلب آثار آن‌ها در موزه‌ها و حراجی‌ها و مجموعه‌های مهم دیده می‌شود، انتخاب می‌شوند.
به همین جهت معمولا آثار داخل مزایده‌های اسمارت آکشن از گالری‌ها، مجموعه‌دارها و از میان هنرمندان مشهور انتخاب می‌شوند.
چنانچه شما به عنوان فرد مجموعه‌دار و یا گالری‌دار قصد ارائه اثر برای مزایده‌های اسمارت آکشن را دارید باید عکس آثار خود را با مشخصات کامل از طریق راه‌های ارتباطی موجود در تماس با ما ارائه کنید. سپس همکاران ما بعد از بررسی برای ارائه آثارتان راهنمایی‌ لازم را خواهند کرد.

به طور کلی آثاری در مزایده ها ارائه می شوند که هنرمندان آنها سابقه ی حضور در مزایده های معتبر را داشته باشند و اثر دارای تقاضای بالا از سمت خریداران داشته باشد.

برای اولین حضور در مزایده نیاز است آثار هنرمند تقاضای بالایی از سمت خریداران داشته باشد و مجموعه دار یا گالری دار شناخته شده ای اثر را به حراجگزار معرفی کند.

پس از ثبت نام در سایت و تکمیل پروفایل با یکی از دو روش پرداخت بیعانه و یا داشتن معرف می توان در مزایده ها شرکت کرد.

شما میتوانید از طریق صفحه ی “تماس با ما ” اثر مورد نظر خود را به ما معرفی کنید و از آن پس همکاران ما با شما در تماس خواهد بود.

پس از برنده شدن شما در مزایده، همکاران ما با شما تماس گرفته و هماهنگی لازم برای پرداخت تا دو روز پس از پایان مزایده را انجام می‌دهند. سپس همکاران ما برای ارسال اثر و سند اصالت آن تا سه روز کاری پس از تکمیل خرید تماس گرفته و با شما هماهنگ می کنند.

حضور در حراجی